До табору «Карітас-Спес Україна» у Яблуниці Івано-Франківської області завітав єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Широкорадюк

Триває відпочинок дітей зі сходу України на терені Карпат в рамках проекту “Папа для України”.
Це вже друга група дітей зі Сходу України, що відпочивають у Яблуниці в рамках проекту “Папа для України”. Проект триватиме до весни. Кожна зміна (заїзд) дітей складається із приблизно 50 чоловік разом із вихователями, діти відпочивають у таборі приблизно місяць.
Минулого тижня дітей у “Дитячому Селищі” в Яблуниці чекали несподівана зустріч з надзвичайним гостем, знайомство з культурою Гуцульщини, колядування біля вертепу, а також відвідини гірки для з’їзду на льодянках.
Приємною несподіванкою стала зустріч дітлахів з Луганської області (Рубіжне, Новоайдар) із єпископом Станіславом Широкорадюком, ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії. Хоча молоді посланці Сходу України бачили єпископа Станіслава вперше, але його вміння спілкуватись та посмішка допомогли швидко налаштувати “контакт”.
Єпископ запитує: “Діти, чи Ви знаєте, хто я?”.
А одна дитина у відповідь: “Папа Римський”…
Залою прокотилась посмішка.
Хтось з вихователів підкреслив: “Може це пророцтво?!” =).
Владика посміявся разом із усіма, а потім розповів дітям про свою працю у Харкові, а також про Папу Франциска, і завдання, які він отримав від нього.
Під час зустрічі вихованці продемонстрували гостю свої танцювальні таланти, навчили пісні про мале зернятко, а також танцю “Соку-баче-віра”. На згадку про зустріч діти зібрали і подарували владиці свої малюнки, отримавши від владики Боже благословення.
Діти приїхали до табору в різдвяний час, тому дивним було би те, щоби вони пропустили нагоду побачити вертеп, який у храмі підготувала с.Яна Білякевич SCM. Для наших дітей це був перший візит до католицького храму.
Підійшовши ближче до вертепу, охочі могли розповісти вірші про Різдво, заспівати колядку або щедрівку. На завершення діти підготували для Ісуса у вертепі невеличкі подарунки – листівки з нагоди дня народження. Взамін отримали від Дитятка Ісус іконки, як згадку про різдвяні свята в Карпатах.
Цього тижня крім уроків та майстер-класів діти мали екскурсію до міста Коломия.
Завдяки гостинності керівництва Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського діти поринули в культуру та побут, традиції та звичаї Гуцульщини та Покуття. Після цього ми вирушили до Музею писанки. Сама будівля музею одразу справляє враження – це гігантська писанка (заввишки 16 м).
Від вражаючої кількості різнокольорових писанок в самому музеї розбігались очі. Двох однакових – знайти не вдалося.
Наступна зупинка – кафедральний собор Преображення Господнього (Української греко-католицької церкви).
Завдяки гостинності отців маємо місце для обіду. Крім того, один із місцевих служителів, отець Роман розповів дітям цікаві факти про цей відносно “молодий” храм. До речі, він вважається найбільшим греко-католицьким храмом на Західній Україні.
Діти відновили свої фізичні та духовні сили, побували у напрочуд гарному храмі, а вихователі та сестри-монахині досвідчили братерської гостинності, за яку щиро вдячні отцям.
Надзвичайно насичений тиждень завершився катанням на льодянках з гірки, яка була спонтанно організована на одній з гірських доріг. Останніми днями у Яблуниці випало багато снігу, тож діти могли вдосталь пограти у сніжки та покататись з гірки.
На знімках:
Єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Широкорадюк , а також сестра Анастасія разом із дітьми із зони АТО.
У Музеї писанки, жодна з яких не повторює візерунок іншої.
Діти зі Сходу України у кафедральному соборі Преображення Господнього (Української греко-католицької церкви).

Leave a Reply