Діти-сироти із Донецької та Луганської областей, що відпочивають у таборі “Карітас-Спес Україна” у Яблуниці, відвідали архітектурну дивину Карпат – Перевернуту хату.

Напередодні Нового року 29 грудня група вихованців шкіл-інтернатів з Сєверодонецьку та Щастя Луганської області, що відпочиває у таборі “Карітас-Спес-Україна” у селі Яблуниця Івано-Франківської області, з’їздила у чергову екскурсію. На цей раз це була екскурсія до “Перевернутої хати” на Івано-Франківщині.

Програма виховання та реабілітації підопічних дитячих будинків з Донецької та Луганської областей реалізується Релігійною Місією “Карітас-Спес Україна” за підтримки Святішого Отця Папи Франциска (Акція “Папа для України”).

Перевернута хата – це будинок, дах якого знаходиться та якби на землі, що створює враження перевернутої “договори ногами” споруди. Розташований цей будинок також на Івано-Франківщині, у селі Поляниця неподалік від табору “Карітас-Спес Україна” у Яблуниці.

Під час першої зміни, що вже добігає кінця, у Карпатах відпочивало 50 дітей разом із вихователями, волонтерами та аніматорами. Наприкінці заїзду дітей звозили до однієї з відомих туристичних пам’яток Карпат – Перевернутої хати.

– Екскурсія надзвичайно сподобалась дітям, – розповідає волонтер зі Львова Юлія Концевич, що опікувалась дітьми з Донбасу разом з іншими волонтерами “Карітас-Спес Україна”. – А хто її перевернув? – розпитували вони. Обмацати руками змонтовані на стелі меблі – то було ціле щастя для тих, хто зміг до них дотягнутись.

Тижнем раніше діти відвідали Музей звичаєвої символіки Гуцульщини, який входить до складу Карпатського національного природного парку.

Серед експонатів: колекції автентичних гуцульських тарілок, полумисків, глеків, кухлів, діжок; меблі (різьблені скрині, столи, колиска); робочий інвентар (ярма, дзвінки для худоби, кошики, інші знаряддя праці), колеса, ткацький верстат, веретена, снігоступи; музичні інструменти (трембіти, цимбали) та багато іншого.

Відчувалось, що малеча зі Сходу ніколи не бачила предметів побуту та культури гуцульського етносу, слухали екскурсовода та роздивлялись усе це, як зачаровані. Усі ці та багато інших вражень дітлахи повезуть додому.

А до цього на свято Миколая дітям подарували рюкзаки та шкільні речі, пенали, олівці, зошити, альбоми, носочки, білизну, рукавички тощо. На різноманітних заняттях вихованці дитячих притулків та інтернатів зі Східної України вивчали християнські традиції, аніматори вчили їх грати на музичних інструментах, гітарі та барабані, співати колядки.

Щоб не відстати у навчанні, діти разом із вчителями проходили шкільну програму. У цьому їм допомагали інтерактивні дошки, якими оздоблені приміщення у таборі.
Інтерактивна дошка має сенсорний екран та поєднує у собі можливості комп’ютера, проектора, планшету. Учень може притягувати у відповідь прикладу правильне число. У випадку неправильного – воно не переміститься у приклад.

Війна у Донбасі позбавила цю малечу дитинства. І вихователі та волонтери “Карітас-Спес Україна”, спонсори та добродії, хто працею, хто грошима, хто власним часом та здоров’ям, бо серед понівечених війною дітей є дуже непрості у спілкуванні, намагаються повернути їм любов до людей та довіру до дорослих.

Слава Богу, що завдяки Релігійній Місії “Карітас-Спес” Римо-Католицької Церкви в Україні та Папі Франциску вони змогли відпочити у Карпатах та набратися сил, ознайомитись із мовою та українськими народними звичаями, відчути на собі гостинність та відданість волонтерів та добродіїв, що організували цей відпочинок у таборі “Карітас-Спес Україна” у селі Яблуниця Івано-Франківської області.

На фотках:
Дітлахи разом із волонтером ОлесеюСичовою. Щастя повні штани.
Гра у сніжки. Хто не заховався – ми не винуваті.
Так виглядає Перевернута хата.
У Музеї гуцульського побуту та культури.
В їдальні табору “Карітас-Спес” у Яблуниці на Івано-Франківщині.

Leave a Reply