Зустріч Сходу з Заходом

Здається, ніби далі по тексту буде політичний мотив, але ні. Мова йтиме про зустріч дітей зі Сходу України з культурою та традиціями Заходу. Сьогодні, 16 січня, діти з зони АТО, що відпочивають в Карпатах завдяки підтримці Акція “Папа для України”, відвідали місто Коломию.

Початковим місцем зустрічі став Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського. Ця екскурсія, як і наступна, стали можливими завдяки директору музеїв пані Ярославі Ткачук, яка дала дозвіл на безкоштовне відвідування музею нашими дітками, за що ми їй дуже вдячні!

Надзвичайно різноманітна та багата експозиція музею дозволила дітям зі Сходу України поринути в світ культури та побуту, традицій та особливостей життя гуцулів. Цікавою виявилась можливість почути оригінальний звук музичних інструментів, які користуються популярністю на Гуцульщині та Покутті.

Наступний пункт програми – неймовірний. Це музей у вигляді 13-метрового яйця-писанки. Музей Писанка – єдиний заклад такого роду у світі. Напевно, такої кількості писанок, їхнього розмаїття, діти ніколи ще не бачили.

Час минав швидко.

Не встигли оглянутись, як настала пора обіду. Завдяки гостинності священиків Кафедрального собору Преображення Господнього (УГКЦ), ми мали місце, де могли в теплі та затишку підкріпитись і випити теплого чаю.

Після невеличкого перепочинку сили відновлені, і ми вирушаємо всередину храму, який виглядає грандіозно! Отець Роман розповів нам про особливості внутрішнього вигляду храму (до речі, розписи стін та стелі справляють приголомшливе враження, це потрібно побачити на власні очі), а дякуючи за гостинність ми всі пересвідчились, яка у храмі чудова акустика. Цього дня ми відчули, що значить братерство у вірі, адже вже не раз під час відвідання відчуваємо гостинність з боку отців.

Набравшись великої кількості незабутніх вражень ми, трохи втомлені, але задоволені, повертались додому. Дорогою наші очі милували надзвичайні пейзажі, гори, сніг, пагорби, гірські річки. Це все справляло враження, яке назавжди залишаться у дитячих серцях.

Так проминула одна із зустрічей Сходу із Заходом.

Caritas-Spes Ukraine

 

Світлини: Анна Заднепровская

Leave a Reply