Отець Петро Жарковський, Президент «Карітас-Спес Україна» «Божа економіка – давати, а не брати»

– Коли я відвідував табір «Карітас-Спес Україна» у Зарічанах, де у рамках Акція “Папа для України” навчаються та відпочивають діти із Донецької області, прихопив із собою ящик цукерок та інші солодощі. І ось, після того, як ми роздали дітям подарунки, я розповів їм історію із власного дитинства.­-

А зараз я хочу розказати вам, наскільки є важливо давати, а не брати, звернувся я до вихованців табору.

Ми, люди, є трошки егоїсти. Ми хочемо лише отримувати. У нас у свідомості закладено, коли я отримую, я стаю багатшим. Я буду мати все! А, коли я віддаю, я щось відриваю від себе і стаю біднішим. А Божа економіка – вона є інакшою.

Божа економіка є така, що, коли ти даєш, ти стаєш багатшим. Бог тебе поблагословить, і в іншому місті ти отримаєш у 100 разів більше. А, по-друге, ти отримуєш величезну радість від того, що даєш.

Я привів дітлахам малесенький приклад із свого життя, який пам’ятаю дотепер із дитинства. Моя сестра, вона була на 6 років старша від мене. Вона вже ходила до школи. А я не ще не ходив до школи. Ми жили скромно. Але мама, як і всі матері, піклувалась про нас. І давала сестрі якісь копійки до школи. 20 копійок – це тоді були величезні гроші, на них можна було купити цілий хліб. Сестра за них купувала цукерки. На 100 грам припадало 6 цукерок «Шкільна». Зараз це – «Корівка», вона точно така само.

І сестра завжди приносила мені 3 цукерки зі школи. Половину. Здавалось би, така дрібниця, 3 цукерки. Вже 50 років пройшло. А я й дотепер пам’ятаю про добро, яке мені робила сестра.

І якщо ви будете ділитися між собою, а не так, що мені, мені, мені… але ділитися, ви побачите, яку велику радість будете мати, – сказав я дітям.

Ми роздали їм цукерки – і вони одразу почали ними ділитися між собою, з волонтерами, вчителями.
– Візьми ти, візьміть ви, візьміть…

Дивлюся на них – ось живий приклад… вони вже вміють ділитися. Вони були всього четвертий день, як заїхали. А вже завдяки акції «Папа для України» та «Карітас-Спес Україна», можливо, і ненадовго, але вже стали трошки добрішими.

 

На відео:
Президент “Карітас-Спес Україна” о. Петро Жарковський (із гітарою) та о. Владислав та інші вчать дітей зі Східної України прославляти Бога.

Leave a Reply