Надати допомогу

Президент Парламенту Австрії Вольфганг Соботка зіграв «Тиху ніч» для дітей в дитячому будинку Карітас-Спес

15 січня Президент Національної ради Австрії Вольфганг Соботка в рамках дводенного візиту в Україну відвідав дитячий будинок святого Йосипа, яким опікується Карітас-Спес Україна.
Двоє дітей з цього дому вже цієї зими, в період з 11-го по 21-е лютого, на запрошення пана Соботка поїдуть на відпочинок до Австрії. Загалом же в цьому році, на запрошення Парламенту Австрії, 10 дітей з дитячих будинків Карітас-Спес відвідають цю альпійську країну. «Як Президент Національної ради, я хочу запросити обділених дітей-сиріт з України та Росії провести в цьому році незабутні зимові канікули у барвистому «Mostviertel», в рамках ініціативи «Проект допомоги Парламенту». При цьому, на дітей чекає різноманітна програма, завдяки чому вони зможуть, хоча б на короткий час, забути про складнощі буденного життя» – так Пан Соботка розповідає про свій проект.
«Цього року Парламент Австрії вперше організовує для дітей-сиріт – підопічних Картас-Спес – відпочинок на лижах. Ми дізналися про таку можливість завдяки нашому партнеру в Австрії – пані Паскаль Вайє (Pascale Vayer), очільниці фонду «kleine herzen» – розповідає керівник проекту Карітас-Спес Олена Нога. – Для відбору дітей були чіткі критерії: вік 10-13 років, наявність біометричного паспорту та відсутність медичних протипоказань. З-поміж майже 100 дітей з 11 ДБСТ, які є в проекті підтримки від «kleine herzen», ми змогли відібрати 10. З будинку св. Йосипа поїдуть два хлопчики».
Загалом, 2019 рік в Австрії оголосили «Роком України і української культури», а Уряд Австрії підтримує Україну протягом останніх 5 років і являється дев’ятим по величині інвестором в Україну.
Пан Вольфганг Соботка зазначив, що для нього важливою є допомога дітям-сиротам з України, і розповів, що сам є батьком 8 дітей, тому розуміє наскільки важливо, щоб діти мали щасливе дитинство і можливості розвитку. В рамках зміцнення культурних відносин пан Вольфганг хоче запрошувати українських дітей-сиріт на відпочинок до Австрії.
Під час візиту до дому святого Йозефа, пан Соботка розповів свою історію життя, заграв для дітей кілька композицій та подарував диски симфонічної музики. Розглядаючи дитячі малюнки, розповів про свою доньку – балерину, запитував про дитячі мрії, а дізнавшись, що дітьми опікуються католицькі монахині – Дочки Чистого Серця Пресвятої Діви Марії (Серцянки) – поділився, що й сам живе в колишньому монастирі. Сестри розповідали історії заснування Дому св. Йосипа та курйозні історії з життя дітей.
Пана Вольфганга Соботка супроводжували: заступник директора Австрійського парламенту Алексіс Вінтоняк ; Посол, керівник у справах Євросоюзу і Міжнародних відносин пані Брігітте Бреннер; керівник офісу Президента Національної Ради Австрії Андреас Гроссшартнер; Радник зовнішньої політики при Президентові Національної Ради Австрії, Флоріан Корчак; Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер; Олександр Щерба Надзвичайний і Повноважний посол України в Австрії; Заступник Посла Австрії в Україні Флоріан Кольфюрст; журналістка «Kleine Zeitung» Крістіна Траар; журналіст ORF Крістіан Вершютц.
Дім св. Йосифа був заснований 18 років тому на кошти австрійського священика Йозефа Хольцманна (Josef Holzmann), який спершу запрошував в Австрію на відпочинок та оздоровлення дітей з України, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Натомість, після знайомства з Єпископом Станіславом Широкорадюком, який в той час очолював Карітас-Спес, вирішив зробити щось більш важливе для сиріт в Україні. Так виникла ідея створити будинок сімейного типу, де діти, позбавлені батьківської опіки, матимуть всі належні умови для життя. Наразі в будинку св. Йосипа проживає 12 дітей, якими опікуються дві католицькі сестри-монахині Оксана і Тетяна та «бабуся» (мама однієї з сестер). «Мама» Оксана вже віддала заміж 6 доньок і має 7 онуків (скоро очікують ще на одного).
А о. Йозеф Хольцман в своєму заповіті не забув і про українських сиріт. На його кошти було створено ще один будинок в м. Житомир. Цей будинок так і назвали «Дім Йозефа Хольцманна». Дім було відкрито у 2004 р., і зараз там проживають 9 дітей. Загалом, Карітас-Спес опікується 26 будинками сімейного типу по всій Україні.


Прес-служба Карітас-Спес Україна.

Leave a Reply