Надати допомогу

Президент Caritas-Spes Україна о. Петро Жарковський запросив на свій ювілей бездомних

Вчора, 4 грудня, в київському римо-католицькому храмі Марії Матері Церкви зібралося понад 165 бідних і бездомних людей на святковий обід. Президент Caritas-Spes Україна отець Петро Жарковський запросив їх на святкування свого Дня народження.
«Ми запросили підопічних місії Caritas-Spes Україна, для яких працюємо. Нашим бездомним і бідним допомагаємо не лише гарячими обідами, а й всім необхідним для життя. За роки служіння ми знаємо більшість з них, їх історії, болі і потреби. Розуміємо, що в їхньому житті мало свят і багато випробувань. Тому і на своє 60-річчя хотів зібрати всіх наших нужденних за спільним столом, щоб подарувати їм радість спілкування в спільноті», — розповів отець Петро Жарковський.

Отець Петро також зазначив, що ідея зібрати на свій ювілей нужденних людей прийшла у відповідь на слова Ісуса Христа: «Коли справляєш обід або вечерю, не запрошуй своїх друзів, ані своїх братів, ані своїх родичів, ані багатих сусідів, щоб так само й вони тебе не запросили, — і в цьому буде тобі винагорода. Але коли влаштовуєш гостину, клич бідних, слабких, кривих, сліпих: і будеш блаженний, бо не мають чим тобі віддати…» (Лк. 14, 12–14).
Дійсно, на обіді були присутні люди, яких не часто запрошують на гостину. Було видно, що вони добре знають отця Петра і брата Себастіана OMI (координатора програми «Кухня для бездомних» Caritas-Spes Україна). Гості спілкувалися, вітали один одного і зі святами і ділилися, як вдалося пережити важкі часи. Бездомний Сашко нещодавно переніс інсульт і Caritas-Spes оплатив його лікування, про це він свідчив на святкуванні і дякував за врятоване життя.

Як зазвичай, на заході допомагали волонтери. Цьогоріч до волонтерів з парафії Марії Матері Церкви, де працюють брати-капуцини, приєдналась і молодь з УПЦ Київського Патріархату. Вікторія і Євгенія, студентки що вивчають міжнародний бізнес, також прислуговували при столах, розносили їжу і зустрічали гостей. Вікторія розповіла, що це її перший досвід волонтерства для бездомних. «Цей формат дуже відрізняється від різних бізнес-волонтерств, де люди приходять і заробляють гроші. Тут зовсім інше — ми бачимо, що це служіння. Коли ми зустрічали людей на вході, вони нам усміхалися і від цього ставало дуже тепло», — поділилася своїми враженнями Євгенія.

На заході сам ювіляр, отець Петро, влаштував концертну програму для своїх гостей, виконавши кілька пісень. Також він розповідав про цінність людського життя, про гідність кожної людини і дякував своїм батькам за приклад любові до інших. Він розповів історію свого життя, коли живучи в селі на Шаргородщині в небагатій родині, мама отця Петра завжди знаходила чим поділитись з іншими і цим показувала приклад дітям. «Традиції моєї родини і Євангеліє мотивували мене до саме такого формату святкування. Те, про що говорить Христос, цілком природне в Церкві. Папа Франциск щорічно проводить благодійні обіди з різних нагод. Ось і минулого місяця до Всесвітнього дня бідних у Ватикані в залі аудієнцій Павла VI зібралися три тисячі осіб. В той самий час по всьому світу в католицьких парафіях теж проходили благодійні обіди. Тут в Києві в цей день ми також запросили наших підопічних на святковий обід і до них завітав Кардинал Пітер Тарксон, – пригадує отець Петро. – Для цих людей увага і турбота є дуже важливими, бо це дозволяє їм вижити на вулиці» – розповів президент Caritas-Spes Україна отець Петро Жарковський.

Caritas-Spes Україна працює з бездомними в 5 дієцезіях РКЦ в Україні, загалом маючи 21 осередок в якому постійну допомогу отримують понад 2000 осіб.

Leave a Reply