Надати допомогу

ВОНИ НЕ ВПОРАЮТЬСЯ БЕЗ НАС

«Ми вийти не можемо. В мене донька з важкою формою інвалідності, вона на візочку. Тут цей карантин, та й ще і ліфт зламаний, а ми на 9 поверсі живемо. Я вже 2 місяці в сусідів їжу просила. Я навіть не знаю, як вам дякувати! Ваші хлопці молодці, вони нам ці продукти на 9 поверх пішки принесли», — написала пані Ірина соціальній працівниці Соціально-пасторального центру Йоана Павла ІІ.

«Через цю епідемію і карантин у нас важка ситуація в родині. Я не працюю, бо доглядаю дитину з інвалідністю. Ми ввесь час по лікарнях. У мене двоє дітей, друга дитина здорова. Чоловік через карантин втратив працю, ми дуже сподіваємося, що його відновлять на роботі, але треба якось протриматися», — розповідає пані Анастасія.

Таких історій — тисячі. Батьки дітей з важкими формами інвалідності, самотні старенькі, які в групі ризику номер один, багатодітні сім’ї, де батьки втратили роботу або відправлені «за свій рахунок». Як відповідь на потреби людей у важкий час епідемії, Релігійна Місія «Карітас-Спес» Римо-Католицької Церкви в Україні та Рада Лицарів Колумба св.Олександра №16626 розпочали спільну акцію допомоги продуктовими пакетами для людей пенсійного віку, багатодітних родин та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Перші 36 осіб у списках підопічних Місії отримали подарунки, які запізнились на Різдво і через затримку на кордоні прийшли вже після свят. На складі Соціального центру їх вирішили «притримати» до Великодня, але ситуація з епідемією склалась так, що «великодні подарунки» згодилися на час карантину. Також ще 36 пакетів із крупами, консервами і солодощами були передані Спілці багатодітних сімей «Діана», забезпечивши 72 сім’ї продуктами харчування. Продовольчі набори передав для Соціально-пасторального центру Йоана Павла ІІ польський Карітас Зеленогурсько-Гожовської дієцезії. Через ЗМІ та  оголошення по парафіях було зібрано близько 500 кілограмів різного продовольства для кризових сімей з України.

Щоб забезпечити інших людей, які перебувають у крайній потребі, Місія «Карітас-Спес» та Лицарі Колумба оголошують збірку коштів для закупівлі продуктів. Один продуктовий набір коштуватиме 250 грн. Туди увійдуть крупи, олія, масло, цукор, сіль, рибна консерва тощо. Кошти можна надсилати на рахунок:

р/р Карітас-Спес  РЕЛІГІЙНА МІСІЯ «КАРІТАС-СПЕС» /CARITAS-SPES/ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ

ЄДРПОУ: 21664879

Номер рахунку: UA33 3808 0500 0000 0026 0023 70996

Код банку (МФО): 380805 Назва банку : Райффайзен Банк Аваль»

Призначення платежу: «Благодійна допомога: продуктовий пакет»

Хлопці з Ордену Лицарів Колумба з київського співкафедрального собору св.Олександра стали тими руками доброї справи, які доставляють продовольчі набори до потребуючих. «Від Соціального центру ми виїхали двома машинами, я з братом Віктором проїхали 160 кілометрів машиною та більше 7 кілометрів пройшли пішки, бо в багатьох будинках не працював ліфт. Усе це для того, щоб принести людині надію», — розповідає Сергій.

«Того дня, коли мали розвозити продукти, було переживання, як усе відбуватиметься. Мене переповнювало відчуття доброти, тепла й піклування про людей. Ми намагалися працювати безконтактно: ставили продуктові набори, відходили на кілька метрів і телефонували людям, щоб вийшли забрали. Хоч ми не контактували фізично, але в поглядах людей була вдячність, за те, що вони не залишені наодинці зі своїми життєвими проблемами», — розповів Віктор. Місія «Карітас-Спес» та Лицарі Колумба дякують кожному жертводавцю, завдяки якому можуть закупити допомогу для людей, які насправді цього дуже потребують.

Лист від Марини, підопічної Місії, адресований людям доброї волі:

«Добрий день, Хочу розповісти вам свою історію.  Чоловіка переводять на пів ставки, за квартиру в цьому місяці не маємо змоги заплатити, бо все потратили на ліки. Нас у сім’ї 6 чоловік і ми всі на карантині. З нами ще батько чоловіка, який теж має інвалідність 1 групи і дитина підгрупи А. У мами — цукровий діабет, грошей не вистачає навіть на ліки. Ми вже навіть не купуємо ліки, які маємо пити пожиттєво. Мої батьки в селі живуть, але мій тато — після третього інсульту теж на інвалідності. Допомоги чекати нема від кого. За що жити будемо — не знаю. Дитина в мене дуже тяжка: синдром Мебіуса, ДЦП, м’язова гіпотонія, хронічні отити, хронічні пневмонії, синдактилія 2,3,4,5 пальців, мікропатія, відсутній великий м’яз зліва і відсутній сосок зліва. Сама ліва ручка менша за праву наполовину. Кіфоз хребта 2-3 стадії. Дитині потрібно для підтримки м’язів  штучний білок, якій сьогодні закінчився. Це важко, напевно, читати, але ми з цим живемо щодня. Я дуже дякую вам за допомогу і підтримку таких родин як ми. Тому, що проіснувати зараз без вас неможливо. Хай вас Бог благословить на добрі справи. І міцного здоров’я вашим родинам».

Довідка:

Релігійна Місія «Карітас-Спес» РКЦ в Україні входить до групи з 48 членів Федерації Карітас-Європа та є членом Карітас-Інтернаціоналіс — глобальної конфедерації, яка об’єднує 162 католицькі організації. В Україні Місія працює в усіх регіонах, через Національний офіс та 7 регіональних осередків, які діють у кожній дієцезії. Діяльність Місії направлена на припинення бідності, сприяння справедливості та відновлення гідності людини, незалежно від віросповідання, кольору шкіри та національності, політичних чи світоглядний переконань. Щорічно «Карітас-Спес Україна» забезпечує 120 000 бідних людей допомогою.

Лицарі Колумба (англ. Knights of Columbus) — найбільша у світі братерська організація, яка об’єднує чоловіків-католиків. Заснована преподобним отцем Майклом Джозефом Макґівні в Нью-Гейвені (США) в 1882 році. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба. Діяльність Лицарів Колумба спрямована на благодійність щодо потребуючих, єдність католиків навколо Церкви для захисту християнських цінностей, особливо щодо родини та захисту життя, плекання братерства між лицарями та патріотизм. Братерська спільнота Лицарів Колумба є членом «Міжнародного альянсу католицьких лицарів».

Фото для статті: Лицарі Колумба. Деякі фотознімки люди присилали їм на вайбер, дякуючи за допомогу

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply