Make a Donation

Родина «Карітас-Спес Україна» справила свято оплаток

<strong>20 грудня у Києві у парафії Пресвятої Діви Марії у приміщенні Католицького медіа-центру духовні отці, богопосвячені особи, працівники та волонтери Релігійної Благодійної Місії Римо-Католицької Церкви в Україні «Карітас-Спес Україна» відзначили свято оплаток.</strong>

В цих урочистостях у сімейному колі «Карітасу» взяв участь єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії  Станіслав Широкорадюк, перший президент “Карітас-Спес  Україна”, його наступник, президент «Карітас-Спес  Україна» отець Петро Жарковський, генеральний секретар «Карітас-Спес  Україна» отець Віктор Симон та інші духовні отці, монахи, миряни.

Окремим приємним подарунком для «Карітасу-Спес Україна» було те, що у святі взяли участь працівники радіо «Марія», зокрема отець Олексій Самсонов та інші.

На святі виступили вихованці дитячих будинків, якими опікуються монахині та волонтери «Карітас-Спес-Україна» та фольклорний ансамбль.

<a href=”http://caritas-spes.org/wp-content/uploads/2017/12/DSC00303.jpg”><img class=”size-full wp-image-5583 aligncenter” src=”http://caritas-spes.org/wp-content/uploads/2017/12/DSC00303.jpg” alt=”” width=”640″ height=”480″ /></a><a href=”http://caritas-spes.org/wp-content/uploads/2017/12/DSC00285.jpg”><img class=”aligncenter size-full wp-image-5585″ src=”http://caritas-spes.org/wp-content/uploads/2017/12/DSC00285.jpg” alt=”” width=”640″ height=”480″ /></a>

Діти отримали подарунки від Миколая, а дорослі ділились разом з ними оплатками та бажали один одному щастя у новому році.

Наприкінці святкового вечора президент «Карітас-Спес  Україна» отець Петро Жарковський вручив сестрам, що опікуються дитячими будинками «Карітас-Спес»  сертифікати від медичного центру «Інго» на безплатне медичне обстеження вихованців дитбудинків.

Оплаток – це прісний хліб, котрий випікається у вигляді тоненьких пластинок з пшеничного борошна та води без додавання дріжджів. Він символізує Тіло Христове. З давніх-давен ділення хлібом символізувало поєднання, тому, оплаток також є символом братерства та любові.

Католицька Церква зберігає дуже гарну традицію – ділитися хлібом-оплатком. Відбувається це таким чином: вся родина збирається довкола святкового столу, при світлі свічок співають колядку, потім моляться, і голова родини складає усім святкові побажання. Після цього члени родини складають один одному побажання. При цьому один в одного відломлюють шматочок оплатка. Можна й бажано сердечно обняти свого товариша, а опісля сміливо споживати оплаток. Цікаво, що він займає центральне місце на столі, усі інші страви викладаються навколо.  А форма оплатка дозволяє легко його ламати.

<a href=”http://caritas-spes.org/wp-content/uploads/2017/12/DSC00318.jpg”><img class=”size-full wp-image-5586 aligncenter” src=”http://caritas-spes.org/wp-content/uploads/2017/12/DSC00318.jpg” alt=”” width=”640″ height=”480″ /></a><a href=”http://caritas-spes.org/wp-content/uploads/2017/12/DSC00333.jpg”><img class=”aligncenter size-full wp-image-5584″ src=”http://caritas-spes.org/wp-content/uploads/2017/12/DSC00333.jpg” alt=”” width=”640″ height=”480″ /></a>

Родина «Карітас-Спес Україна» опікується дітьми, сиротами, людьми похилого віку, переселенцями з зони АТО, має більше 20 дитячих будинків по всій Україні, проводить безплатні медичні огляди, роздає ліки малозабезпеченим, теплий одяг та взуття безхатченкам, надає інші послуги милосердя в Україні.

Leave a Reply