Надати допомогу

Святвечір з кутею та дванадцятьма стравами для бездомних

Кутя, колядки і смачний почастунок з дванадцяти страв, спілкування і вечірній кінопоказ для бездомних, все це стало можливим завдяки Релігійній місії Римсько-католицької Церкви Карітас-Спес Україна, які в співпраці з орденом Місіонерів Облатів Непорочної Марії організовують четверний рік поспіль на Святвечір для бідних та бездомних Києва благодійний обід. Ввечері 6 січня, в парафії Марії Матері Церкви близько 180 бездомних Києва зібрались, щоб спільно відсвяткувати народження Спасителя. На гостину, також, завітав Апостольський Нунцій в Україні, Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті та Перший Секретар Нунціатури, Монсеньйор Йосеф Ґрек, щоб своєю присутністю засвідчити солідарність всієї католицької Церкви з найбіднішими людьми.

Архієпископ Клаудіо передав «привітання і обійми Папи Франциска» і повідомив, що Папа Франциск має особливу любов і молиться за тих людей, які живуть у труднощах. «Ваше життя часто є дуже важким. Часом, може виглядати, що світ про нас забув. Або, що ніколи люди не цікавляться нами. Виглядає, що в нашу присутність і нашу відсутність залишається світ таким яким він був. Але це е так. Ви для Бога є єдині. Ви для Бога є кохані, кожного з вас Бог любить! Господь також страждав. Він помер в жахливих стражданнях. Тому Він Вас розуміє» – сказав Апостольський нунцій в Україні Клаудіо Ґуджеротті до присутніх на благодійному обіді.

Архієпископ також побажав кожному, не зважаючи на те, в яких обставинах людина перебуває, спробувати відчути прихід Спасителя. «Відчувайте ангелів, які приходять. І не тільки цього вечора, але й кожної ночі. Це прекрасна новина для кожного з Вас. Для Вас народився сьогодні Спаситель. Його ім’я – Христос Господь. Нехай це проголошення, яке несуть ангели, буде Вашою втіхою» – підсумував Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Для підопічних релігійної місії Карітас-Спес Україна, прийшли послужити волонтери і митці. Музиканти колективу «Бурса фольклору», які виконували для всіх присутніх автентичні українські колядки. Для кожного гостя було замовлено по 12 традиційних українських страв, в тому числі і кутю, щоб кожен зміг відчути смак і затишок родинного святкування.

Координатор програми «Кухня для бездомних» Карітас-Спес Україна, брат Себастіан Янковський з ордену Місіонерів Облатів Непорочної Марії опікується бездомними і бідними в Києві вже понад 6 років. Двічі на тиждень команда брата Себастіана по шести локаціях в Києві розвозить гарячі обіди для 200 людей. Загалом по Україні понад 2000 бідних і безпритульних мають змогу отримати харчування в благодійних їдальнях та виїзних кухнях. Також проекти Карітас-Спес спрямовані на дітей, молодь, стареньких, самотніх і людей з інвалідністю.

Прес-служба Карітас-Спес Україна
Відео: EWTN Україна

Leave a Reply