Надати допомогу

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ПРИВІТАВ ДІТЕЙ – ПІДОПІЧНИХ CARITAS-SPES УКРАЇНА

До дітей, які перебувають під опікою Соціально-Пасторального центру Caritas-Spes Україна, завітав святий Миколай з подарунками, почастунками та іграми. На свято було запрошено 80 дітей. Як повідомили організатори свята, готуючи ігрову програму на основі оскароносної казки “Крижане серце”, вони хотіли пояснити дітям силу любові і добра та підсилити сенс свята. Дітям також розповіли історію єпископа Миколая, який жив в IV ст. в Мерлікії, й особливим даром якого були непоказні вчинки милосердя.
“В нашій ментальності Святого Миколая часто прирівнюють до діда мороза, тож ми хотіли показати особливість саме цього святого, який був реальною особою. Він вмів бачити потребуючих і вмів тихо допомагати їм. Про це ми сьогодні розповідали дітям на цьому святі. Також на допомогу святому Миколаю ми запросили двох персонажів з діснеївського мультфільму “Крижане серце”, які всю програму побудували на основі ключової ідеї мультфільму – що доброта і любов здатні розтопити найхолодніше серце” – розповідає директорка Соціально-Пасторального центру Йоана Павла ІІ сестра Анастасія.
Соціально-пасторальний центр цьогоріч відзначив своє двадцятиріччя, і робота з дітьми є одним з найпріоритетніших напрямків діяльності Центру.
“Ми від початку займались дітьми і родинами. Одним з видів діяльності була допомога дітям вулиці. Потім виникла потреба допомогти сім’ям, які жили неподалік. Це і малозабезпечені, і багатодітні. Також до нас приходили діти, які жили поруч. Були, звісно, і такі, які до нас їхали по дві години в одну сторону, щоб тільки мати можливість навчитися різним майстер-класам, або взяти участь в літніх таборах.
Наш центр, окрім роботи з дітьми в “Світлиці”, допомозі покинутим по програмі “Домашня опіка”, працює і з потребуючими родинам в забезпеченні базових потреб: це і продукти, і одяг, і взуття. – розповідає сетра Анастасія. – Часто в нас були такі ситуації, що ми телефонуємо багатодітній мамі, говоримо, що можемо запропонувати взуття, а вона нам відповідає зі сльозами, що якраз кілька днів тому в дітей порвались зимові черевики, і вона не має змоги купити дітям нові. Під постійною опікою Соціально-пасторального центру перебуває 200 сімей з Києва, це і багатодітні сім’ї (по семеро чи дванадцятеро дітей), і сім’ї, які потрапили у складні життєві обставини. Часом вони звертаються по допомогу, часом, якщо, ми щось отримуємо, – ми самі їм телефонуємо. Ми знаємо їхні потреби, де маленькі дітки – тим пропонуємо підгузки, часом, якщо є, то і дитяче харчування. Де старші – це можуть бути речі і продуктові набори. Частина цих дітей ходить до “Світлиці”. Зараз ми так організували програму, що діти до нас можуть ходити по будніх днях від понеділка по п’ятницю з 15:00 – до 18:00, а також в суботу. Для них ми готуємо різні майстер-класи: бісероплетіння, в’язання, квілінг, гурток гри на гітарі і багато іншого. А також, наш Центр для дітей є місцем, де вони можуть в безпеці і дружній атмосфері провести час і навчитися чомусь новому. Окрім постійної роботи, двічі на рік для наших підопічних дітей ми організовуємо святкування: як зараз – на Миколая, і також на Всесвітній День дитини до закінчення шкільного року. Ми запрошуємо аніматорів, готуємо для них ігри, почастунок” – поділилась с. Анастасія.

Leave a Reply