Надати допомогу

Світлиці9

Діти шкільного віку потребують не менше уваги і контролю: часто батьки змушені багато працювати, щоб забезпечити сім’ю, інколи ж, навпаки, не відчувають достатньої відповідальності за своїх дітей. Тому найперше для дітей з малозабезпечених, багатодітних та проблемних родин працюють світлиці Києва, Житомира, Бердичева, Одеси, Львова, у Львівській та Івано-Франківській областях. У таких світлицях діти після школи працюють над домашніми завданнями, мають додаткові заняття з різних предметів, пізнавально проводять вільний час – фільми, вистави, екскурсії, спортивні змагання, конкурси, гуртки.

Зокрема,

У Світлиці при «Київському соціально-пасторальному центрі ім. Йоана Павла ІІ» щоденно бувають до 15 дітей. Для дітей з малозабезпечених родин проводяться катехези, ігри, різні розваги. Діти виконують домашні завдання, їх частують чаєм із солодощами. Діти з кризових родин мають можливість поїхати в Карпати з вихователями Центру.  На свята діти готують вистави, сценки.
Світлицю для дітей в центрі «Quo Vadis» в Бердянську (Запорізька область) відвідують діти від 3 до 15 років, які походять переважно з малозабезпечених, неповних сімей, де вони не мають достатньої щоденної батьківської турботи та опіки. У центрі функціонує три групи: молодша (3 – 4 роки), середня (5 – 6 років) і старша (школярі). Діти тут харчуються, виконують домашні завдання, граються. В молодших групах дітей навчають писати, рахувати, малювати, орієнтуватися у навколишньому світі. Для школярів проводяться заняття за інтересами, різноманітні розваги, пізнавальні ігри. Робота дитячого центру будується на сімейному принципі: старші допомагають молодшим, підтримується тісний зв’язок з батьками.
Ми не залишаємо осторонь і дітей з вадами розвитку. Реабілітаційні центри для дітей-інвалідів функціонують на Закарпатті – у Хусті, Виноградові та Ратівцях. В м. Виноградів у будинку для дітей-інвалідів ім. Св. Терези забезпечуються умови для відновлення стану здоров’я, соціальної адаптації, професійної орієнтації дітей, що мають органічні та функціональні захворювання внутрішніх органів та систем або вади психофізичного розвитку. У Хусті працює аналогічний реабілітаційний центр, різниця лише в тому, що діти тут перебувають протягом усього робочого тижня.
Важливо також піклуватися про тих дітей, котрі взагалі не мають домівки. З різних причин для цих дітей вулиця стала рідною домівкою, але у кожному разі вони потребують допомоги, захисту. Комусь важливо допомогти повернутись в рідну сім’ю, комусь – знайти інше місце перебування, де можна почувати себе захищено та отримати можливість для початку повноцінного самостійного життя.
Карітас-Спес розуміє таку необхідність, тому створює центри та будинки для проживання безпритульних дітей. Дім Святого Мартіна де Поррес був відкритий при римо-католицькій парафії Воздвиження Святого Хреста у Фастові ще 2005-го року. З тих пір вже багато дітей отримали можливість змінити своє життя – від вулиці, смітника до соціальної інтеграції, навіть усиновлення. У 2013 році у Фастові відкрили та освятили новий побудований Будинок Святого Мартіна де Поррес, який створює ще кращі умови для дітей вулиці, для дітей з неблагополучних, соціально-незахищених сімей. На Закарпатті Карітас-Спес опікується дітьми ромів з семи циганських таборів.