Надати допомогу

Опіка15Проект «Опіка на дому» – одна з найперших ініціатив Карітас-Спес. У різних міс тах України наші соціальні та медичні працівники відвідують одиноких людей, які потребують сторонньої підтримки. Знаючи можливості кожного свого підопічного, волонтери надають допомогу лише там, де є необхідність. Наші працівники стежать, щоб підопічні виконували призначення лікаря, супроводжують у різних справах, спостерігають за станом їхнього здоров’я, проводять прості маніпуляції. Соціальні працівники прибирають помешкання, готують та, за необхідності, годують хворих. В обов’язки працівників входить також заміна та прання білизни, купівля продуктів, догляд за гігієною підопічних, прогулянки, транспортування до лікарні тощо. Окрім того, ми допомагаємо своїм підопічним у вирішенні різних формальностей, які стосуються соціальних та пенсійних виплат, пільг тощо.
Проект «Домашня опіка для самотніх хворих осіб похилого віку та інвалідів» Карітас-Спес здійснює вже впродовж десяти років. З 2005 по 2008 роки – за концепцією та підтримкою DCV, а з 2009 року – за підтримки Реновабіс. Проект здійснюється в п’яти містах: Києві, Луцьку, Стрию, Бердянську та Кам’янець-Подільському. Постійно під опікою наших працівників перебувають біля 200 осіб. В основному це одинокі люди похилого віку, інваліди з малозабезпечених родин. За останні чотири роки було зроблено понад 75 000 візитів.
Інші центри Карітас-Спес власними зусиллями також здійснюють опіку в домашніх умовах, надаючи допомогу особам, які потребують сторонньої допомоги:
– в м. Львів, сестри Юзефітки
– в м. Дрогобич, Львівської обл.
– в м. Самбір, сестри Родини Марії
– в м. Коломия, сестри Уршулянки
– в м. Косів, сестри Феліцянки
– в м. Яворів, Сестри св. Дороти
– в м. Одеса
– в м. Харків
– в м. Бердичів
– в м. Кременчук
– в с. Зарічани
Головна мета цього проекту – допомогти людям провести останні роки гідно, в звичному для них середовищі, в рідній домівці. Ми допомагаємо людям незалежно від їхніх конфесій, національності чи політичних поглядів. Наші працівники відвідують підопічних у них вдома, слідкують, щоб ті виконували призначення лікаря, супроводжують у різних справах, спостерігають за станом їхнього здоров’я, проводять прості маніпуляції. Соціальні працівники прибирають помешкання, готують та, за необхідності, годують хворих. В обов’язки працівників входить також заміна та прання білизни, купівля продуктів, догляд за гігієною підопічних, прогулянки, транспортування до лікарні тощо. Священики та сестри виконують також душпастирську функцію. Окрім того, ми допомагаємо своїм підопічним у вирішенні різних формальностей, які стосуються соціальних та пенсійних виплат, пільг тощо.
Працівники проекту регулярно проходять навчання для підвищення своєї кваліфікації. Набуті навички вони передають волонтерам та родичам підопічних, щоб зробити догляд якомога ефективнішим.
Нашою роботою ми хотіли б привернути увагу громадськості до проблем старшого покоління, підвищити рівень усвідомлення проблеми демографічного старіння суспільства, індивідуальних та соціальних потреб людей похилого віку, їх внеску в суспільство. Необхідно змінити ставлення до літніх людей та інвалідів, забезпечити їм незалежність, дати можливість бути присутніми в житті суспільства, надати необхідний догляд, створити умови для реалізації їхнього потенціалу та підтримки гідності.