Надати допомогу

Медицина6Українська держава, відповідно до 49-ї статті Конституції, гарантує громадянам безоплатну медицину. Але реальність інша: ті, хто звертався по допомогу в державні медичні заклади, змушені віддавати чимало власних коштів, не отримуючи взамін належного медичного сервісу. В окремих регіонах кваліфікована медична допомога взагалі недоступна. Для багатьох пацієнтів така ситуація створює гострі загрози їхньому здоров’ю та навіть життю. Водночас, інфіковані пацієнти, котрі вчасно не отримали належної медичної допомоги, нерідко самі стають не контрольованим джерелом поширення вірусних та бактеріальних захворювань серед населення. Проблема державного рівня, безперечно, не може бути вирішена нами в повній мірі. Втім, Карітас-Спес діє послідовно, крок за кроком, від криваючи нові безоплатні медичні кабінети в різних куточках України. В таких центрах пацієнти отримують консультації, на правлення до лікарів-спеціалістів та, по можливості, ліки. Наші медичні кабінети функціонують в Бердянську, Запоріжжі, Дрогобичі, Львові, Зарічанах та Кам’янець-Подільському. Серед відвідувачів – ті, для кого державна медична допомога практично недоступна: безпритульні, самотні пенсіонери, люди з багатодітних та незабезпечених родин. В окремих випадках ми організовуємо лікування, в тому числі за кордоном, або допомагаємо придбати коштовні медичні препарати.
Лікарський кабінет у Бердянську
Лікар-терапевт приймає хворих двічі на тиждень – у середу та п’ятницю. Надається консультація, по можливості допомагаємо ліками та направляємо до лікарів-спеціалістів. Лікарську допомогу в цьому кабінеті за рік отримує близько 800 осіб.
Відтепер працюємо над тим, щоб у приміщеннях Центру Милосердя «Quo Vadis» створити комплекс спеціалізованих медичних кабінетів, щоб наша медична опіка над бідними стала ще більш професійною.
Надання медичної допомоги найбільш нужденним у Запоріжжі
Функціонує медичний кабінет, у якому двічі на тиждень приймаються хворі, серед яких переважно – багатодітні сім’ї, безпритульні, а також одинокі пенсіонери, тобто ті люди, для яких офіційна медична допомога практично недоступна. Медичну допомогу та медикаменти мають можливість отримати парафіяни, а також будь-яка людина, яка до нас звертається. На один прийом приходить в середньому 20 людей. Це, відповідно, 40 людей на тиждень, 150 – на місяць. Троє пенсіонерів отримали грошову допомогу на стаціонарне лікування від Карітас-Спес Запоріжжя.
Силами Карітас-Спес Запоріжжя забезпечується медична допомога під час щорічного паломництва „Мелітополь-Запоріжжя”.
Чин Шпитальний ім. Св. Яна Божого в Дрогобичі (Боніфратри)
Керівником чину є о. Брунон Марія Неуман ОН. Тут працює три монахи та двоє світських. В розпорядженні маємо приміщення 400 м2, плануємо придбати ще одне для діяльності цього закладу. Проводиться безкоштовна видача ліків, діє аптека. За сприянням Карітас-Дрогобич зроблено медичні операції для 6 осіб у Польщі.
Пункт медичного обслуговування в м. Бердичів
Задіяні 1 співробітник та 2 волонтери. Проводиться амбулаторний прийом хворих, а також відвідування один раз на місяць лежачих хворих на дому. При цьому хворі, по можливості, забезпечуються медикаментами. Заведено картки на 121 людину. Всі вказані хворі перебувають під наглядом лікаря вже протягом року. Приміщення для медпункту надано місцевою парафією, там проведено капітальний ремонт. Одне приміщення служить складом медикаментів та інших предметів матеріальної допомоги потребуючим. Друге приміщення пристосовано для прийому хворих: воно є теплим, з достатнім освітленням, наявна проточна вода та все необхідне обладнання.
В жовтні 2005 року за сприянням парафіяльного осередку Карітас-Спес в Кам’янець-Подільському група з шести неповносправних осіб пройшла лікувально-реабілітаційний курс в польському місті Ополє. З цієї групи 2 особи в грудні цього ж року повторно оздоровлювались в Ополє.
Реабілітаційні центри (Закарпатська обл.)
В м. Виноградово в будинку для дітей-інвалідів ім. Св. Терези забезпечуються умови для відновлення стану здоров’я, соціальної адаптації, професійної орієнтації дітей, що мають органічні та функціональні захворювання внутрішніх органів та систем або вади психофізичного розвитку. Щорічно послугами центру користується близько 80 дітей-інвалідів. Для полегшення перевезення дітей за допомогою центрального бюро Карітас-Спес декілька років назад було придбано мікроавтобус. Зараз держава надає допомогу в придбанні бензину для перевезення дітей. Функціонування проходить за допомогою Фонду Францисканської Місії на Закарпатті та Franziskaner fur Mittel und Osteuropa, Wien.
У Хусті восени 2006 року розпочалося функціонування реабілітаційного центру, який відрізняється від Виноградівського тим, що діти тут перебувають цілий тиждень, а додому їдуть лише на вихідні.
Щороку в рамках акції «Різдвяна допомога дітям» Карітас-Спес організовує подарункові пакунки зі спеціальними безбілковими продуктами харчування для дітей з генетичною хворобою фенілкетонурія, їх щорічно отримують близько 50 дітей Житомирської обл.