Надати допомогу

Із 46 мільйонів людей, що мешкають в Україні, 14 мільйонів становлять особи літнього віку. Починаючи з 1991 року у зв’язку з міграцією молодих українців до великих міст та за кордон у пошуках роботи традиційна структура сім’ї зазнає змін. Літні люди лишаються забутими та покинутими на самих себе. Крім того, українська система соціального забезпечення залишається слабкою. Мінімальна пенсія, що надається за віком, в Україні далеко не здатна забезпечити спокійної і достойної старості.
З огляду на ситуацію, що склалася, Карітас–Спес заснував два будинки для самотніх людей літнього віку: «Будинок милосердя» у м. Городок на Хмельниччині та  «Будинок св. Єлизавети»  в с. Олександрівка поблизу Новоград-Волинського Житомирської обл.
У цих двох будинках проживає близько 70 осіб, багато з яких можуть пересуватися тільки в інвалідному візку. Мешканці обох доброчинних осередків щоденно отримують харчування. Кожному з них надано окрему кімнату, а змогу поспілкуватися з іншими всі мають у спеціальних місцях для відпочинку. Наглядають за літніми людьми і дбають про них кваліфіковані працівники. Особлива увага приділяється тим, хто потребує постійного медичного догляду. Влітку мешканці Будинку святої Єлизавети тішаться товариством молоді із дитячого табору в Олександрівці, що розташований неподалік. Діти відвідують літніх людей і діляться з ними своєю юнацькою наснагою та радістю, а ті в свою чергу – теплотою та життєвою мудрістю.
Крім того, у Львові розпочато будівництво ще одного будинку для літніх людей.