Надати допомогу

Молодь16Caritas-Spes оптимістично дивиться у майбутнє і не лишає осторонь молодь, котра прагне отримувати знання та розвивати свій інтелектуальний потенціал. Для найталановитіших студентів, які не мають змоги оплачувати своє навчання та проживання, Карітас-Спес впровадив адресні соціальні програми. Завдяки нашій матеріальній підтримці щорічно до 20 здібних студентів мають нагоду навчатись у вищих навчальних закладах Києва, Хмельницького, Житомира, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського та інших міст. Зокрема, у Мукачево 25 студентів отримують стипендію протягом шести місяців. Цільова молодіжна соціальна програма Карітас-Спес дала можливість багатьом студентам з малозабезпечених родин здобути вищу освіту та знайти гідну роботу за спеціальністю. Після закінчення навчальних закладів, молодь підримує теплі стосунки з Карітас-Спес. Деякі з теперішніх та колишніх студентів залучені як соціальні працівники в заклади нашої мережі та допомагають як волонтери в проведенні акцій, які організовує Карітас-Спес. Так, лише у 2015 році двоє студентів працює соціальними психологами у одному з наших дитячих будинків сімейного типу. Карітас-Спес дбає про освіту молодого покоління ще з середньої школи. Так, у Мукачево функціонує Католицький ліцей святого Іштвана, де навчається 50 дітей з області, які отримують знання, необхідні для подальшого життя.

Однією з перших проблем, з якою зіштовхуються студенти з початку свого студентського життя – це питання проживання. Далеко не всі виші мають достатньо місць у гуртожитках, деякі з них взагалі не забезпечують проживанням. Інколи умови в гуртожитках просто незадовільні. Орендувати житло, особливо у великих містах, може дозволити собі далеко не кожен. Так, Київ є одним з найдорожчих міст у Європі, незважаючи на низький рівень життя. 
Тому Карітас-Спес допомагає студентам із витратами на проживання та забезпечує їх студентськими гуртожитками у Києві, Львові, Кам’янець-Подільському та чорити – на Закарпатті. У гуртожитках проживає від 20 до 50 студентів, які навчаються в різних закладах і походять з малозабезпечених родин. Студенти мешкають разом, розподіляючи між собою домашні обов’язки. Багато з них допомагають Карітас-Спес на волонтерських засадах. Карітас-Спес постійно докладає зусиль, щоб розширити наявну житлову базу і мати змогу забезпечити житлом більшу кількість студентів у різних містах України.