ua en
MainNewsNews

25-річчя «Карітас-Спес». Допомога для 120 000 потребуючих у 100 проєктах

25-річчя «Карітас-Спес». Допомога для 120 000 потребуючих у 100 проєктах

25 вересня 2021 р. Релігійна місія «Карітас-Спес Україна» святкувала своє 25-річчя. На святкування прибули партнери Місії з-за кордону та зі всієї України, єпископи та священники РКЦ, а також люди, які в різний час були або залишаються працівниками чи волонтерами Місії.

Кульмінаційною подією святкування була подячна літургія, яку очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвалдас Кулбокас.

Єпископ Станіслав Широкорадюк, засновник і перший президент Місії, виголошуючи проповідь, зазначив: «Ми радіємо цьому маленькому ювілею, а коли 25 років тому починались перші кроки, то думали: що найважливіше для нас? Яка наша місія? Що стоїть у центрі нашого служіння? Від початку сам Бог нам підказав, що маємо роботи, і в центрі нашої діяльності поставив дитину. Ми розпочинали з наметових таборів для дітей, а зараз маємо 5 відпочинкових центрів, будинки для дітей-сиріт, будинки для самотніх матерів. Але коли ми починаємо захоплюватися великими проєктами, як важливо не забути нашу місію: дати людям Бога», — наголосив єпископ Станіслав. І додав, що в сучасному світі є багато фальшивих понять, але справжню любов, милосердя, сімейне щастя підмінити неможливо. Єпископ також зазначив, що сьогодні в Україні й по світу працює багато благодійних організацій, але відмінність «Карітас-Спес» у тому, що ця Місія в добрих ділах показує любов Бога.  

На сьогодні «Карітас-Спес» має близько 100 чинних проєктів та сталі програми, що діють понад 25 років. Соціальні центри і благодійні кухні для бідних, безпритульних та ромів працюють у 21 осередку та діють із 1992 року, й на сьогодні надають допомогу понад 100 000 потребуючих щорічно. Дитячі будинки сімейного типу та дитячі відпочинкові центри під опікою Місії працюють із 1996 року і щороку приймають щонайменше 3000 дітей.

На сьогодні у двох Будинках милосердя для літніх людей постійну опіку отримали 30 осіб похилого віку. Кілька Будинків милосердя Місія передала під опіку чернечим орденам. Загалом же програма діє з 1997 року. Студентські гуртожитки і стипендіальні програми діють із 1998 року, надаючи молоді змогу здобувати освіту. Із 2003 року Місія відкриває перші дитячі садочки та світлиці, в яких на сьогодні перебувають понад 600 дітей на рік. Із 2011 року відкриваються будинки для самотніх матерів із дітьми, де на сьогодні проживають 15 матерів та 27 дітей. Від початку програми допомогу отримали близько 80 матерів і понад 100 дітей. Загалом щорічно «Карітас-Спес» охоплює понад 120 000 потребуючих, надаючи різновекторну допомогу. 

У межах святкування свого 25-річчя Місія презентувала новий благодійно-мистецький проєкт CARITAS-ART, реалізований спільно з художниками і дизайнерами. У ньому митці привертають увагу до суспільних проблем та до людини в потребі.  

Місія «Карітас-Спес» у своїй назві презентувала 11 напрямків благодійності, яку здійснює протягом 25 років. 11 митців у літерах назви «Карітас-Спес» представили своє бачення напрямку благодійності, стаючи так амбасадорами певного напрямку. Всі кошти, які будуть отриманні завдяки виставкам, розповсюдженню принтів, окремих літер та всієї композиції, будуть призначені на благодійність, яку представив окремий художник, стаючи його творчим опікуном. 

Представлення CARITAS-ART організатори поєднали з камерним концертом хору «Інспіратум», щоби в образній та звуковій формі представити напрямки благодійності, які здійснює Місія.   

Нагадаємо, Релігійна місія «Карітас-Спес» Римо-Католицької Церкви в Україні належить до 48 учасників Федерації «Карітас Європа» та членів «Карітас Інтернаціоналіс» — глобальної конфедерації, яка об’єднує 162 католицькі організації. В Україні Місія має Національний офіс і сім дієцезіяльних осередків, що діють у кожній дієцезії РКЦ, та понад 30 парафіяльних і регіональних центрів. Детально дізнатися про роботу «Карітас-Спес» можна на сайті Місії. Підтримати її роботу можна за цим посиланням.  

Фото: Аліна Петраускайте, КМЦ 

28 September 2021
Cherish merciful love and hope in actions

contacts

office@caritas-spes.org
+38 044 278-19-37
+38 067 439 05 08

address

Head office:
Kostiolna 17 street, 01001, Kyiv, Ukraine

1995-2021 © Caritas-Spes Ukraine.
Visa & Mastercard
Donate
Система Orphus
Переверните устройство для лучшего отображения